Vánoční dárky pro psy a kočky - zvířecí dárek

Dostane váš čtyřnohý přítel dárek k Vánocům? 

Pro většinu majitelů domácích mazlíčků je jejich vlastní pes nebo kočka víc než jen domácí mazlíček, ale spíše člen rodiny, přítel a důvěryhodný společník. Což vedlo k tradici dát svému mazlíčkovi něco k Vánocům.

 

Kolem 40 % domácích mazlíčků dostává vánoční dárek.

Podle průzkumu Forsa, který zadala asociace průmyslu chovatelských potřeb, více než jeden ze tří majitelů domácích mazlíčků dává svému chlupáčovi něco k Vánocům.

„Majitelé domácích zvířat stále častěji považují svá zvířata za členy rodiny nebo přátele. Vánoční dárky pro psy a kočky se nyní staly ve spoustě domácnostech tradicí.

Úzký sociální vztah mezi lidmi a zvířaty je vyjádřen prostřednictvím darů. I když jsou Vánoce pro vašeho mazlíčka dnem jako kterýkoli jiný, my jako majitelé domácích mazlíčků obzvláště rádi vyjadřujeme své uznání dárkem.

Top 5 vánočních dárků pro psy a kočky

A jaké že to dárky dostávají mazlíčci? 

Na prvním místě jsou speciální pamlsky, jako je např. jemná šunková kost pro psa nebo „sváteční menu“ z krůty a králíka pro kočku.

Chcete-li svého čtyřnohého přítele o Vánocích rozmazlit něčím chutným, jsou pamlsky šetrné ke zvířatům určitě tím nejlepším řešením. I když by se mnozí majitelé domácích mazlíčků rádi podělili o své vánoční menu se svým mazlíčkem, přesto se doporučuje opatrnost. Kořeněná jídla nejsou pro psí a kočičí žaludky vhodná. Čokoláda může způsobit i otravu.

Na druhém místě mezi top vánočními dárky pro psy a kočky jsou hračky. Měli byste dbát na to, aby byla hračka kvalitní a opravdu vhodná pro zvířata. 

Asociace pro ochranu zvířat varuje před hračkami vyrobenými z pěny nebo polystyrenu, protože hrozí, že se váš čtyřnohý kamarád udusí okousanými kousky. Při výběru hraček pro vaše čtyřnohé přátelé buďte velmi opatrní.

Třetí místo mezi nejoblíbenějšími vánočními dárky pro zvířata jsou věci na zachumlání, jako je deka nebo polštář. 

Na čtvrtém místě je nový obojek, nové vodítko nebo velmi speciální pelíšek pro psa. 

O 5. místo mezi oblíbenými dárky pro zvířata se dělí pečující přípravky a oblečení, jako je nový zimní kabátek pro vašeho čtyřnohého kamaráda.

A jaký je nejlepší vánoční dárek podle nás? Čas!

Vánoce pro nás znamenají strávit kvalitní čas s rodinou, přáteli a našimi psy. A asi nejkrásnější dárek pro vašeho čtyřnohého kamaráda? Pěkná dlouhá procházka nebo delší hra s vaši kočičkou.