Zdraví koně v peletkách a pamlscích

Někteří majitelé koní nechtějí krmit své koně sennými peletami nebo sušenými pamlsky. Obavy jsou však často neopodstatněné. Krmení suchými Heucoby má navíc mnoho výhod. Zde v hlavičce vyjmenujeme některé z nich. V zápatí této kategorie najdete další doplňující informace k níže nabízeným produktům.

#ShowMore#

Takže? Senné pelety:

 • neobsahují žádné plísně ani dráždivý prach,
 • jsou vhodné i pro koně s alergií a astmatem,
 • jsou vhodné i pro koně, kteří mívají chronický kašel,
 • se bezproblémově skladují, nezabírají příliš místa,
 • není nutné s ničím míchat,
 • není nutné nijak zvlášť připravovat - neztrácíte čas a Váš kůň zbytečně nečeká,
 • podporují produkci slin,
 • jsou vhodné i pro koně v rekonvalescenci,
 • jsou 100%ně přírodní,
 • jsou v některých variantách doplněny o další přírodní složky s cílem zapůsobit léčebně tam, kde právě potřebujeme (např. MSM pro klouby, vazy, šlachy apod.; kůra jilmu nebo makovec srdcovitý na zažívací potíže apod.). 

Nejprodávanější

schwarzkummel sticks 630106 1200x1200jpeg
Tyčinky z černého kmínu (500 g)
Do 1 - 2 týdnů u Vás
A10000423
 
218 Kč
belohnungsleckerli apfel 1kg
Pamlsky pro koně s příchutí jablka (1 kg - 3 kg)
Do 1 - 2 týdnů u Vás
250212-1000
 
od 319 Kč
belohnungsbonbons kraeutergold 500g
Herbal Gold - bonbóny jako odměna (500 g)
Do 1 - 2 týdnů u Vás
250213-1000
 
319 Kč
5 položek celkem

Cena

218736
1218736

Značky

Položek k zobrazení: 5
schwarzkummel sticks 630106 1200x1200jpeg
pro ALERGIKY
218 Kč / ks

Tyčinky z černého kmínu AniForte® jsou perfektní pochoutkou pro vašeho koně i psa. Přispívají k udržení normální funkce jater a ledvin - černý kmín má také četné vlastnosti...

A10000423
belohnungsleckerli apfel 1kg
od 319 Kč / ks

Peletky s jablkem jako skvělá svačinka nebo jako pamlsky k odměňování. Vhodné do jakékoliv brašny nebo pamlsovníku - nedrobí se. Vysoká přijatelnost koňmi díky chutné receptuře.

250212-1000
belohnungsbonbons kraeutergold 500g
319 Kč / ks

Chutná odměna pro koně se zdravou směsí průduškových bylin. 100% přírodní, vhodné na krmení/odměňování přímo z ruky.

250213-1000
Produktbild Vitality Cobs Natur 1200x1200pxSArqWTrRLrQwV 1200x1200jpeg
736 Kč / ks

AniForte® Vitality Cobs Natur jsou ideální pro vylepšení a doplnění normální krmné dávky koní. Přírodní Heucoby zaručují kvalitní dostatek sena a dodávají vašemu koni důležité...

A10000435
produktbild sticks kokosnuss 1200x1200 72dpi 1200x1200jpeg
pro ALERGIKY
Kokosové tyčinky (500 g)
Do 1 - 2 týdnů u Vás
299 Kč / ks

Díky čisté kokosové chuti jsou kokosové tyčinky AniForte® ideální pro psy a koně, kteří odmítají produkty z černého kmínu, ale přesto chtějí být nebo potřebují být zásobováni...

A10000421

Co jsou to heucoby?

Heucoby pro koně jsou přírodní a vysoce kvalitní náhradou sena v podobě peletek. Mohou být koním podávány buď jako přísada do hlavního krmiva nebo jako komplexní hlavní krmivo. Lisované pelety se obvykle skládají ze sušené luční trávy s bylinkami nebo květinami, které rostou na louce. Tráva se poseká v optimální době sklizně a ihned se suší. Usušená luční tráva se poté lisuje a řeže na velikost pelet.

Kromě mnoha životně důležitých látek poskytují stébla sena vašemu koni také důležitou surovou vlákninu, která je pro zvíře nezbytná. Čtyřnohý přítel dokáže pomocí mikroorganismů rozkládat přírodní vlákna v tlustém střevě a získávat z nich energii. Hrubá vláknina navíc stimuluje trávení a poskytuje vašemu koni důležité vitamíny, minerály a objemové krmivo.

Vraťme se ale na začátek. Základem výživy koní je objemné krmivo, jež dodá vašemu čtyřnohému příteli potřebnou energii. Mělo by tedy tvořit vždy hlavní část krmení. Kůň potřebuje na 100 kg tělesné hmotnosti cca 1 - 1,5 kg surového objemného krmiva bohatého na vlákninu, jako je seno nebo vhodné alternativy. Krmení čerstvě sušeným senem bohužel nelze vždy zajistit. Ze svých zásob průběžně odstraňujete seno, které je kontaminované či snad tvoří dokonce plísně. Zásoba sena navíc závisí na roční sklizni sena. Pokud je úroda špatná, nabídka je nízko a ceny za seno rostou výš a výš. Mnoho majitelů koní proto musí v období nedostatku sena přecházen na jiné možnosti. Oblíbenou alternativou objemového krmiva je krmení sennými peletkami. Ty rovněž poskytnou (zejména v zimním období) vašemu čtyřnohému příteli všechny potřebné základní živiny.

AniForte® Vitality Cobs - inovace v heukobách

Nově vyvinuté AniForte® Vitality Cobs jsou na koňském trhu jedinečné. Kombinují peletky spolu s doplňky krmiv. Tyto inovativní peletky pro koně byly záměrně vyvinuty pro suché krmení. Jsou lisovány obzvláště silně pomocí speciálního lisovacího procesu, čímž AniForte® zároveň podporuje intenzitu žvýkání koně, kdy je zároveň opožďován polykací reflex. Dlouhé žvýkání krmiva je pro koně důležité, protože zvyšuje míru slinění.

AniForte® seníky, jež jsou bohaté na hrubou vlákninu, jsou navíc bez namáčení doplňovány kvalitními krmnými doplňky jako je ďáblův dráp, jilmová kůra, mnišský pepř nebo MSM. Získáte pro svého koně stébla z luk, sušené teplovzdušným procesem a kombinované s hodnotnými doplňky. Ať už se jedná o bolesti kloubů, žaludeční problémy nebo poruchu Cushingova syndromu, AniForte® Vitality Cobs podporují vašeho koně při přechodných zdravotních problémech a ve zvláštních životních situacích.

 • Speciálně vyvinuto pro suché krmení.
 • Doplňky krmiv a peletky v jednom.
 • Není nutné namáčení a míchání předem (před krmením).
 • Na podporu při žaludečních problémech. 
 • Na podporu pohybového aparátu (pro zdravé klouby, vazy a šlachy).
 • Při Cushingově syndromu.
 • Pro větší radost z pohybu.

 

Proč je slinění u koně tak důležité?

Zatímco my lidé slintáme neustále, kůň produkuje sliny pouze při žvýkání. Sliny koně jsou však nezbytné pro zpracování krmiva . Dlouhodobé žvýkání stimuluje tvorbu trávicích enzymů, aby byly jednotlivé živiny zvířetem lépe využity .

Kromě toho je slinění u koní důležité pro regulaci agresivní žaludeční kyseliny. Sliny mají tu vlastnost, že neutralizují kyselou žaludeční šťávu a tím chrání žaludeční sliznici.

Na rozdíl od slin je žaludeční kyselina produkována zvířetem nepřetržitě. Je nutné eliminovat bakterie, nežádoucí mikroorganismy, patogeny a další látky. Pokud má váš kůň sníženou produkci slin nebo dlouho nežvýkal, žaludeční kyselina může napadnout nechráněnou část žaludeční stěny. Dochází k nerovnováze kyselin, která může vést k podráždění žaludku, žaludečním vředům a kolikám. Zvíře by proto mělo dostávat dostatečné množství krmiva, kterým bude zásobováno po celý den. Krmení suchými Heucoby podporuje slinění, takže doba tvorby slin se výrazně prodlužuje. Dlouhodobé žvýkání také zabraňuje zácpě a chrání citlivý gastrointestinální trakt koně.

Na co si dát při krmení pozor?

Lisované peletky mají pro koně četné pozitivní vlastnosti. Jsou obzvláště snadno dávkovatelné a jsou ideálním krmným doplňkem zejména pro koně s citlivým žaludkem. Dlouhé slinění je velmi šetrné k žaludku Vašeho koně a podporuje jeho žaludeční sliznici.

Stejně jako u sena se kvalita pelet může lišit. Kvalitní Heucoby poznáte podle toho, že mají intenzivní luční vůni a tmavě zelenou barvu. Jako by jste je právě nalisovali z čerstvě sesbírané louky. Měl by v nich být přítomen rovněž vysoký obsah hrubé vlákniny, protože ta má pozitivní vliv na trávicí účinek. 

Dalším kritériem vysoké kvality peletek je přímé sušení po sklizni. To může značně omezit růst a šíření plísní. Nízký obsah vlhkosti v sušených peletkách neposkytuje plísním optimální podmínky k tomu, aby se dále šířily. 

Peletky pro koně by samozřejmě neměly obsahovat konzervační látky, atraktanty, umělá barviva ani příchutě a náhražky. Nízký obsah fruktanu je u tohoto objemného krmiva také důležitý, protože fruktan neovlivňuje pouze váhu koně, ale podporovat také laminitidu. AniForte® pro své Vitality Cobs používá pouze suroviny s obzvláště nízkým obsahem fruktanů.

Důvěryhodní výrobci stejně jako AniForte® provádějí pravidelné mikrobiologické analýzy krmiva pro koně. Externí - nezávislé laboratoře tak potvrzují kvalitu peletek a podporují tím transparentnost a důvěru mezi výrobcem a majiteli koní.

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience