Collagile®(pes, kočka, kůň)

Collagile®, aneb co v detailu produktu nenajdete. 

Odborný popis a veškeré informace o produktu najdete přímo v samotné produktové kartě (jako je složení, dávkování atd.). V tomto článku bychom rádi ale sepsali náš vlastní pohled na tento produkt a naše vlastní zkušenosti s tímto produktem. Třeba bude tento článek pro někoho více srozumitelný a pomůže mu v rozhodování. Naše vyzkoušení produktu je vztaženo ke psům, ale věříme, že úplně stejný výsledek lze očekávat u kočiček i koní. Minimálně dle recenzí spokojených zákazníku ano.


Rádi bychom se zde s Vámi podělili o vlastní zkušenosti s Collagile, který v naší chovatelské stanici podáváme preventivně už skoro dva roky. Ano, budou to téměř dva roky od doby, kdy jsme hledali nějaký přírodní doplněk krmiva na pohybový aparát psů, abychom podpořili zdravý vývoj všech našich kavalířích raubířů. Hledali jsme něco, co na českém trhu prozatím není. Něco neokoukaného, nového, ale ověřeného v zahraničí (ne novinku na světovém trhu). 

Netrvalo dlouho a našli jsme ;-).

Collagile je dlouhodobě zavedenou značkou, takže nebylo potřeba hledat dny či týdny. Je to německý producent přírodního kolagenu pro psy, kočky, koně, a v neposlední řadě také pro nás lidi. Pročítali jsme mnoho recenzí od spokojených zákazníků, kterých je dnes po celém světě přes 100 tisíc, a bylo rozhodnuto. Nároční němečtí zákazníci pěli jen samou chválu, takže nebylo nač čekat.

A jak vůbec Callagile popsat? Collagile je bílý prášek bez chuti a vůně. Ideální stav, protože jej díky tomu zbaští každý pes či kočka – v krmivu ho nemají šanci rozpoznat, takže ideální doplněk i pro vybíravé mazlíčky. Lze podávat formou posypání granulí, přimíchání do Barfu, do vařené stravy nebo jako u nás v oblíbeném tvarohu. Což naši psi milují a čekají doslova frontu na svůj příděl☺. Takže možností je opravdu hodně a je jen na vás, jak to bude vyhovovat zrovna vám a vašemu mazlíčkovi.

Nyní je to více než rok, co Collagile dáváme pravidelně celé smečce. Těžko se nám bude hodnotit dopad na pohybový aparát a psí klouby, vazy, šlachy, kosti apod., protože dovnitř těla nevidíme. Co ale můžeme říci, že za celou dobu jsme neřešili jediný ortopedický problém nebo jsme nemuseli navštívit veterináře ortopeda. Procházky, výlety, dovádění, skákání, běhání – toho všeho mají všichni ve smečce více než je zdrávo. A díky parťákovi v záloze v podobě kolagenu fungujeme bez zranění či bolesti. Samozřejmě, může to být jen o štěstí, ale věříme, že kolagen v tom má také svou zásluhu.

  

foto: Eclair + Dolby

Co lze ale viditelně pozorovat je podstatné zlepšení srsti. Při užívání Collagile je srst hladší, rovnější, lesklejší, zdravější (u černých psů vidíme na sluníčku, že nám srst jde skoro až do modra, leskne se a lidé se nás často na procházkách ptají, čím je koupeme☺). Ano, i kvalitní šampony používáme, ale to už je zase jiná kapitola☺. Nevyhnuli jsme se občas i známým  zacuchancům (klkům), ale výhoda je, že když už se tu a tam nějaký objeví, lze jej velmi snadno vyčesat hřebenem, aniž byste museli použít nůžky. Takže pokud jde o česání, máte mnohem méně práce a jste rychleji hotovi, než když musíte zacuchanou srst složitě rozplétat nebo stříhat, kdy hrozí viditelný zásah do srsti po použití nůžek. Což u výstavních pejsků či kočiček nepřipadá v úvahu. My jsme první zlepšení pozorovali cca po šesti týdnech užívání. Srst je naštěstí vždycky oblast, kde lze vidět zlepšení na první dobrou ;-). A věřte, že při péči o 10 dlouhosrstých psů takovou pomoc oceníte na maximum. 

Dneska víme, že i když máme 10 psů a je to určitá investice, vyplatí se a určitě budeme pokračovat dál. Collagile se hodí už od štěněcího věku, kdy se chrupavčitá tkáň přetváří v kosti, až po dospělý a seniorský věk, kde může stále pomoci jak s pohybem, tak i vzhledem a kvalitou srsti. Však většina ví, jak je obtížné se starat o takovou srst např. po kastraci.

Snad vám tento článek trochu více přiblížil tento produkt a budeme rádi, když se připojíte k nám a další stovce tisíc spokojených zákazníků. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že si za Collagile stojíme a budeme jej podávat i nadále. 

A pokud se s námi budete chtít podělit o vaše zkušenosti, budeme moc rádi. Každá odezva je pro nás velmi důležitá a věřte, že s vámi prožíváme každý byť sebemenší úspěch který vám naše doplňky přináší.

Děkujeme za přečtení a těšíme se zase příště u nějakého dalšího článku ...

Tomáš a Monika