Nouzový plán na Silvestra

Článků ohledně silvestrovských oslav, o tom jak překonat stres našich mazlíčků, jak je nejlépe ochránit je opravdu spousta.

Pojďme si tedy v tomto článku říct alespoň pár základních TIPŮ, jak mu pomoci v boji s úzkostí.

Nouzový plán na Silvestra - AniForte

Nejen na samotný Silvestr, ale i před ním je to obvykle hlasitější a živější než v našem běžném každodenním životě. Navzdory zákazu petard v mnoha regionech mnoho silvestrovských fanoušků nevydrží až do přelomu roku a vypustí první bouchačky a petardy v dobách předtím. Hlasitý hvizd silvestrovských raket a neobvyklé záblesky světla vyvolávají u domácích mazlíčků stres. 

Následující tipy mohou vašemu čtyřnohému příteli pomoci v boji s úzkostí na Silvestra:

1. Při silvestrovské procházce mějte psa na vodítku a nejlepší je vyrazit do lesa nebo zvolit klidné cesty. Uklidňující pamlsky "Relax - pro uklidnění a vnitřní klid" si můžete vzít s sebou a s klidem pejska připravit na večer. Pokud máte kočičku, přiveďte ji domů co nejdříve ať snížíte pravděpodobnost, že bude venku v době předčasně vypálených petard.

2. Nejlepší čas na opravdové cvičení vašeho čtyřnohého kamaráda je na Silvestra odpoledne. Hrajte si se svou kočkou, vezměte svého psa na procházku nebo si hrajte např. na klidném poli.

3. Večer zajistěte rozptýlení. Dejte svému psovi něco, co by žvýkal déle. Žvýkání uklidňuje a zaměstnává. Vybírejte přírodní žvýkací pamlsky, které jsou vhodné pro zvířata.  A Catnip může mít zase relaxační účinek na kočky a stimulovat jejich herní instinkt.

4. Nechte okna a dveře zavřené. Zapněte televizi nebo rádio. Tímto způsobem můžete ztlumit hluk na Silvestra a odvést pozornost zvířete známými zvuky.

5. Pokud se váš miláček rád stahuje/schovává , pak mu připravte klidné místečko na jeho oblíbeném místě. Klasická hudba může poskytnout další relaxaci.

6. Až začne ohňostroj, buďte tu pro svého čtyřnohého přítele . Vaše blízkost může mít velmi uklidňující účinek. Vyhněte se nadměrnému utěšování – raději zůstaňte v klidu a pohodě. Dáte tak najevo, že není důvod se bát.

7. Lehký tlak na tělo může mít navíc uklidňující účinek. Existují i ​​tzv. Thundershirts. Pokud nemáte toto po ruce, můžete použít i šátek. Ten se omotává speciální technikou, která využívá i uklidňující akupresurní body: Šátek umístíte doprostřed přední části hrudníku zvířete, překřížíte konce přes záda a pod břichem a poté je na zádech svážete k sobě.8. Pro každý případ mějte připravené i "Bachovy esence - Bouřky a Silvestr" které se podávají těsně před půlnocí. Relaxační pamlsky s osvědčenou recepturou "Klid a Relax" lze podávat i později, pokud se zvíře v noci projevuje narušeným chováním a jeví se neklidně.

Tým AniForte a Pomáháme žít lépe vám přeje klidného Silvestra a pohodový nový rok 2024!