Silvestrovský strach u psů - 8 tipů pro případ nouze

Silvestrovský strach u psů - 8 tipů pro případ nouze

Konec roku je pro mnohé čtyřnohé kamarády a jejich lidi opakovanou výzvou. Nejen samotný Silvestr – dny předtím jsou stresující i pro naše mazlíčky kvůli odpalování petard. Dali jsme dohromady pár tipů, které vám mohou pomoci předejít tomu, aby se váš pes na Silvestra bál.

8 tipů, jak ulevit svému čtyřnohému kamarádovi od strachu na Silvestra:

1. Přiměřené cvičení

Cvičení je zvláště důležité pro snížení stresu. To platí i pro naše čtyřnohé kamarády. Proto byste si neměli nechat ujít procházku na Silvestra. Naopak – nejlepší je, aby váš pes cvičil správně. K tomu se hodí především klidné cesty v lesích a na loukách, na Silvestra musíte urazit kus cesty.

2. Na vodítku

I když se zdá, že je ticho nebo je váš pes s občasným bouchnutím v pohodě, s vodítkem jste na Silvestra vždy na té bezpečné straně. Náhlá, velmi hlasitá rána může vašeho psa stále nečekaně vylekat.

3. Žvýkání pejska uklidní

Žvýkací předměty, které musí váš pes déle okusovat, jsou skvělou aktivitou a rozptýlením na Silvestra. U mnoha psů jsou velmi oblíbené například volské kladky nebo hovězí kosti s kostní dření.

4. Udržujte hluk mimo domov

Zavřená okna a dveře tlumí hlasité bouchání. Žaluzie také zabraňují neobvyklým odrazům světla. Televize nebo rádio mohou také rušit pozornost jiným hlukem v pozadí.

5. Klidné místo

Zajistěte, aby oblíbené místo vašeho psa bylo obzvlášť tiché. Vaše oblíbená deka nebo hračka by neměla chybět.

6. Sdílená blízkost

Zvláště když ohňostroj začíná o půlnoci, je důležité být u svého čtyřnohého přítele. Blízkost uklidňuje. Důležité je ale také předtím ukázat svému psovi klid. S rodinou a přáteli je pro vás jednodušší užít si večer.

7. Tlak na tělo

Lehký tlak v oblasti hrudníku může mít na psy uklidňující účinek. Na to existují tzv. Thundershirts, které – pokud nejsou po ruce – lze nahradit zavinovací technikou s šátkem.

Technika omotávání šátkem: Šátek umístěte doprostřed přední části hrudníku psa. Poté překřižte konce šátku přes záda, protáhněte je pod břichem a nakonec konce na zádech zauzlujte.

8. Nouzové Bachovy esence

Vždy je užitečné mít k dispozici nouzové Bachovy esence pro náhlé stresové situace . Psi mohou vykazovat narušené chování i dny po Silvestru, i když i to lze podpořit správnými Bachovými esencemi .

foto: markitoNa Nový Rok, Sylvester, Silvestr 2015