Mořská řasa - Algenkalk - zdroj vápníku z moře (500 g)

Kód: WL12003
395 Kč / ks 79 Kč / 100 g
Do 1 - 2 týdnů u Vás
Možnosti doručení

Čistě přírodní zdroj vápníku z mořské řasy. Určený pro psy a kočky. Ideální doplněk při stravě bez kostí. Bez jakýchkoliv přísad. Vhodný i pro alergiky, psy a kočky s onemocněním ledvin a starší zvířata.

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience

Detailní popis produktu

Algenkalk - zdroj vápníku z moře

I když se definice BARF (biologicky vhodné syrové krmení) týká pouze čerstvého masa, vysoce kvalitní BARF přísady jsou nevyhnutelnou součástí zdravé výživy. Pouze vhodné náhrady v misce doplní vše chybějící/potřebné a tím krmení dokončí. Prášek z řas – podobně jako moučka ze skořápek – poskytuje velmi snadno vstřebatelný vápník ve formě uhličitanu vápenatého. Dále je rovněž bohatý na hořčík a stopové prvky. Čistě přírodní produkt pokrývá přirozeným způsobem potřebu vápníku psů a koček a vyrovnává přebytek fosforu z krmení masem, který jinak může vést k problémům s ledvinami. Zvláště vhodné pro BARF bez přidávání kostí či jiné kostní moučky v krmení.

Algenkalk je:
-  čistě přírodní produkt,
-  přírodní zdroj vápníku pro psy a kočky,
-  ideální pro stravu bez zastoupení kostí či kostní moučky,
-  bez jakýchkoliv přísad.
Vhodný i pro alergiky, psy a kočky s onemocněním ledvin a starší zvířata.

Co je to Algae lime?
Vápník z řas se získává z mineralizovaných sedimentovaných ložisek červených řas, které se vyskytují v okrajových, osvětlených oblastech moře. Lithothamnium calcareum – to je její botanický název – je kamenná řasa s intenzivní červenou barvou, která po zaschnutí zbělá. Červená řasa rozemletá na jemný prášek slouží nejen jako kvalitní doplněk vápníku pro psy a kočky, ale především jako cenný zdroj vápníku. S 32% vápníku obsahuje řasa téměř tolik životně důležitých minerálů jako moučka z vaječných skořápek (37 %). Dále poskytuje také poměrně velké množství hořčíku (7-10 %) a stopových prvků, jako je oxid křemičitý, jód, selen, zinek a měď.

Bilance fosforu
Vzhledem k tomu, že ve výtažku z řas není téměř žádný fosfor (méně než 0,1 %), je přísada BARF dokonalým soupeřem masa - pověstným to „kouskem vitality“, který naopak poskytuje spoustu fosforu. Vápníková elektrárna z moře tak vyrovnává přebytek fosforu v těle, který může vzniknout z masité stravy a vést k nemocem. Náš vápník z řas dokáže optimalizovat poměr vápníku a fosforu v krmivu. Prášek je doporučován převážně při syrovém krmení a při stravě bez kostí či dalšií/jiné kostní moučky.

Také pro alergiky a seniory
Doplněk byl vyvinut pro psy a kočky, kteří nejí kosti ani kostní moučku. Mnoho majitelů zvířat nekrmí kostmi kvůli alergii nebo zažívacím problémům.

Závěr:
Algenkalk je čistě rostlinný zdroj minerálů s přirozeným obsahem vápníku 32%. Vitální minerál s vysokou biologickou dostupností pokrývá denní potřebu vápníku psů a koček a zároveň vyrovnává zvýšený obsah fosforu v mase. Obvykle je snadno snášen alergickými, nemocnými nebo staršími zvířaty. Ultra jemný stupeň mletí zajišťuje téměř úplné využití obsažených minerálů vápník a hořčík.

Denní potřeba vápníku pro psy a kočky se pohybuje kolem 50 - 90mg vápníku/kg tělesné hmotnosti. Březí a kojící zvířata, stejně jako rostoucí štěňata a koťata vyžadují až 180mg vápníku/kg tělesné hmotnosti.

 

Doporučené dávkování (denní dávka)
Pro neutralizaci přebytečného fosforu v syrovém krmení doporučujeme:
500g hovězího masa bez tuku ==> 1 lžička
500g masa z hovězí hlavy ==> 1/2 lžičky
500g hovězího srdce ==> 1 lžička
500g hovězí dršťky ==> 1/2 lžičky
500g koňského masa ==> 1/2 lžičky
500g krůtího masa
POZOR
Pokud je Váš mazlíček náchylný na močové kameny, měli byste se vyhnout používání vápníku z řas jako jediného zdroje vápníku. Obsahuje také hodně hořčíku, který podporuje tvorbu krystalů v moči psů a koček.
Buďte opatrní při hypertyreóze nebo hypotyreóze - doplněk obsahuje také malé množství jódu.
Vhodnou alternativou je naše Moučka ze skořápek (viz podobné produkty).

Složení
100% sycený vápník z řas
Analytické složky a obsah:
Vápník 32,4%, popel nerozpustný v kyselině chlorovodíkové 5%

Obsah
500 gramů prášku v nádobě z jantarového skla

Skladování
Skladujte uzavřené, v suchu, chráněné před světlem a mimo dosah dětí.

Trvanlivost
24 měsíců

Doplňkové parametry

Kategorie: Pes
Hmotnost: 0.7 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 10.1.2023
Vynikající, doporučujeme. Vzhledem k tomu, že naši fenu barfujeme, je pro nás důležité zajistit, aby byla pokryta i její potřeba vápníku. Každý den dostává do krmiva odpovídající množství. Líbí se mi i zavařovací sklenice se šroubovacím uzávěrem doplňku - myslí na životní prostředí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Waldkraft = síla z přírody.

Podporovat zdraví zvířat je náš velký úkol a také to nejkrásnější, co si dokážeme představit. Hodně pro nás znamená, když mohou zvířata vesele a bezstarostně poskakovat. A že Vy, jako majitel zvířete můžete zase dýchat, protože víte, že je Vaše zvíře v pořádku.

Proto jsme v roce 2018 založili Waldkraft. V našich produktech jsou nejlepší přírodní účinné látky kombinovány tak, aby mohly optimálně rozvinout svůj potenciál. K tomu využíváme vědecké poznatky a zpětné vazby z terénu. Výsledkem jsou produkty, jenž dodáváme těm, které máme nejraději - našim vlastním zvířatům.