Nastavitelná dlaha pro psy

Kód: JP-ADS-1/XS JP-ADS-1/S JP-ADS-1/M JP-ADS-1/L JP-ADS-1/XL Zvolte variantu
4 358 Kč / ks 4 358 Kč / ks 4 731 Kč / ks 4 731 Kč / ks 4 859 Kč / ks od 4 358 Kč / ks 4 358 Kč / 1 ks 4 358 Kč / 1 ks 4 731 Kč / 1 ks 4 731 Kč / 1 ks 4 859 Kč / 1 ks
Do 1 - 2 týdnů u Vás Do 1 - 2 týdnů u Vás Do 1 - 2 týdnů u Vás Do 1 - 2 týdnů u Vás Do 1 - 2 týdnů u Vás Zvolte variantu
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Tato nastavitelná dlaha pro psy pomáhá díky nastavitelnému úhlu podepřít dolní část zadních i předních končetin. Dle šířky nohy můžete rovněž nastavit šířku dlahy - vše je maximálně přizpůsobitelné pacce Vašeho mazlíčka. Dlaha tohoto psa pomáhá stabilizovat klouby při artritidě nebo zranění a pomáhá podporovat hojení během fyzikální terapie a rekonvalescence. Přejděte k podrobnému popisu, abyste viděli, jak vybrat svou velikost.

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience

Detailní popis produktu

Nastavitelná dlaha pro psy

Tato nastavitelná dlaha pro psy pomáhá díky nastavitelnému úhlu podepřít dolní část zadních i předních končetin. Dle šířky nohy můžete rovněž nastavit šířku dlahy - vše je maximálně přizpůsobitelné pacce Vašeho mazlíčka. Dlaha tohoto psa pomáhá stabilizovat klouby při artritidě nebo zranění a pomáhá podporovat hojení během fyzikální terapie a rekonvalescence.

Snadné nošení: Jednoduše vložte tlapku do dlahy s drápy po okraj a poté zapněte pomocí upevňovacích pásků.
Nový a vylepšený design: Nový lehčí a odolnější design je dvakrát silnější a pohodlnější než dřívější originál a eliminuje únavu v místech s vysokým namáháním packy.
  • Navrženo pro použití předních i zadních končetin.
  • Šířka dlahy se rozšiřuje tak, aby vyhovovala obvázanému chodidlu nebo noze (s obvazem či bandáží se počítá).
  • Nastavitelná dlaha umožňuje více možností přizpůsobení se postižené pacce.
  • Nastavitelný úhel udrží nohu Vašeho mazlíčka v pohodlné a normální poloze pro následnou chůzi.
  • Poskytuje plnou oporu dolních končetin a stabilizuje hlezenní nebo karpální klouby a prostor pod tlapkou.
  • Dlaha umožňuje nesení váhy i na zlomené nebo slabé/postižené končetině.
  • Přizpůsobitelné nastavení dlahy poskytuje pohodlí pro každodenní léčbu packy.
    Lehký a nastavitelný design zvyšuje přijetí dlahy pejskem.
Kvalitativní parametry a použitý materiál:
-  Vyrobeno z lehkého a odolného plastu.
-  S polstrovanou vnitřní pěnovou podšívkou pro pohodlné každodenní nošení.
-  Nastavitelné upínací pásky na suchý zip pro snadné nasazování/použití.
-  Gumová protiskluzová podložka v místě dotyku dlahy se zemí.
-  Snadno upravitelná šířka a úhel dlahy pro dokonalé připevnění dlahy k pacce.
-  Lehčí a pevnější provedení dlahy je dostatečně odolné i pro toho nejaktivnějšího psa.
-  K dispozici v pěti různých velikostech pro domácí mazlíčky všech plemen.
 

Kdy/v jakých případech použít nastavitelnou dlahu pro psy

Stav zadní nohy:
-  Osteoartritida tarzálních nebo metatarzálních kloubů.
-  Degenerativní onemocnění kloubů (DJD).
-  Polyartritida.
-  Poranění měkkých tkání tarzálních nebo metatarzálních šlach/vazů.
-  Poranění Achillovy šlachy.
-  Nestabilita nebo malformace tarzálního nebo metatarzálního kloubu.
-  Pooperační ochrana.
-  Lékařská péče o tarzální nebo metatarzální poranění a léčba.
-  Neurologické stavy postihující kloubní spojení.
-  Okamžitý pomocník při ošetřování ran/úrazů.

Stav přední nohy
-  Poranění měkkých tkání karpálních nebo metakarpálních šlach/vazů.
-  Osteoartróza karpálních nebo metakarpálních kloubů.
-  Hyperextenzní poranění (u psů poměrně častý problém, kdy dojde k přetržení některých/nebo všech, šlach které brání takzvanému "prošlapu").
-  Polyartritida.
-  Nestabilita nebo malformace karpálního nebo metakarpálního kloubu.
-  Zranění poškození brachiálního plexu nebo radiálního nervu.
-  Neurologické stavy způsobující klepání tlapkou.
-  Degenerativní onemocnění kloubů.
-  Pooperační ochrana.
-  Okamžitý pomocník při ošetřování ran/úrazů.

Tabulka velikosti a způsob měření pro jejich zjištění:
Nastavitelné dlahy se dodávají v řadě velikostí, aby maximálně vyhovovaly Vašemu psovi. Velikosti se pohybují od XS po XL, aby bylo zajištěno pokrytí většiny plemen. Všechny dlahy se dodávají s možností nastavení úhlu i šířky. Nastavitelné popruhy také zvyšují možnosti této dlahy "sedět" více psům. Dlahy nebudou účinné, pokud jsou příliš volné nebo příliš těsné. Pěnová vložka je navržena tak, aby seděla při nejširším nastavení dlahy. Pokud je nastavena na užší nastavení, lze pěnovou výstelku upravit tak, aby lépe seděla.

Mějte prosím na paměti, že nastavitelné dlahy pro psy jsou navrženy tak, aby podpíraly spodní část přední nebo zadní packy.

Důležité:
-  Při měření Vašeho psa se prosím řiďte příslušným průvodcem velikostí. Doporučené velikosti se mohou lišit v závislosti na zamýšleném použití přední nebo zadní nohy.
-  Pokud máte kočku a máte zájem o tyto dlahy, objednávejte XS velikost.
-  Doporučujeme měřit psa pokud možno ve stoje.
-  Pro většinu použití dlahy na PŘEDNÍ noze je úhel dlahy nastaven na druhém zářezu pod úhlem 10 stupňů.
-  Pro většinu použití dlahy na ZADNÍ noze by měla být dlaha nastavena na střední zářez nebo úhel 30 stupňů, pokud váš veterinář nedoporučí jinak.
 

 

Průvodce velikostí použití zadní dlahy

Měření "A" se provádí od konce nejdelšího nehtu do středu mezi hleznem a kolenem.

Měření "B" se provádí od konce nejdelšího nehtu k horní části hlezna.

Oba náměry popisuje obrázek níže, který najdete i v naší galerii obrázků u tohoto produktu. S výběrem správné velikosti Vám pomůže následující tabulka. 

Tabulka vel Snímek obrazovky 2023-02-16 173439

Průvodce velikostí použití přední dlahy

Měření "A" se provádí od konce nejdelšího drápu do středu mezi karpálním kloubem (zápěstím) a loktem.

Měření "B" se provádí od konce nejdelšího drápu ke středu karpálního kloubu (zápěstí).

Oba náměry popisuje obrázek níže, který najdete i v naší galerii obrázků u tohoto produktu. S výběrem správné velikosti Vám pomůže následující tabulka. 

Tabulka vel Snímek obrazovky 2023-02-16 173459

 

Jak nastavit nastavitelnou dlahu na vašeho psa
Nastavitelná dlaha pro psy Vám poskytuje možnost změnit úhel kloubu a šířku dlahy. Je důležité si pamatovat, že prvním provedeným nastavením MUSÍ být úhel.

Krok 1: Rozepněte všechny pásky na suchý zip, abyste mohli snadno otestovat, jak dlaha sedí. Pásky je nejlepší stáhnout na jednu stranu na suchý zip.

Krok 2: Mírným povolením obou černých "knoflíků" na obou stranách dlahy upravte úhel. Dlaha se nastavuje v krocích po 10 stupních. Přirozený zadní úhel hlezna většiny domácích mazlíčků bude pravděpodobně na středním zářezu, označeném 30 stupňů, což je asi 135 stupňů. Přirozený úhel PŘEDNÍHO karpálního kloubu většiny domácích mazlíčků bude pravděpodobně na druhém zářezu označeném úhlem 10 stupňů, což je asi 170 až 180 stupňů. Opět platí, že nastavení každého domácího mazlíčka se může lišit. Nastavte úhel kloubu dlahy tak, aby co nejlépe odpovídal přirozenému postoji vašeho domácího mazlíčka. Po nastavení úhlu znovu utáhněte černé "knoflíky", abyste dlahu zajistili.

Krok 3: Vyzkoušejte usazení dlahy a zkontrolujte úhel a šířku.

Krok 4: Pokud potřebujete rozšířit dlahu, postupujte podle pokynů. Pokud šířku dlahy není třeba upravit, pokračujte krokem šest.

Krok 5: Chcete-li rozšířit dlahu, povolujte či utahujte rovnoměrně šrouby odshora směrem dolů, aby nastavení (utažení či povolení) proběhlo rovnoměrně. Použijte k tomu dodaný imbusový klíč. 

Krok 6: Vyzkoušejte nasazenou dlahu na Vašem mazlíčkovi, dokud nedosáhnete správnou šířku. Jakmile je požadovaná šířka nastavena, držte dlahu v nové šířce a zajistěte ji mírným utahováním šroubů.

Krok 7: Nyní, když je Vaše dlaha nastavena na velikost nohy Vašeho domácího mazlíčka, můžete zajistit popruhy.

Krok 8: Položte nohu na dlahu. Začněte od spodní části tlapkou a zajistěte všechny popruhy na suchý zip. Zkontrolujte, zda nejsou nějaké oblasti nesprávně usazené. Noha by měla pevně sedět v dlaze, aniž by se dřela. Kůže by neměla přečnívat a neměla by být rovněž skřípnutá v dlaze. Pokud jste nyní připraveni vyjít, přejděte k pokynům níže, kde najdete důležité informace, jak pomalu přimět Vašeho mazlíčka k pohybu v dlaze. 

Před spaním zvířeti dlahu sejměte. Optimální je dále nechat nohu bez dlahy alespoň na jednu hodinu během dne, aby noha mohla dýchat. Co se týká levé a pravé strany končetin - v případě této dlahy neexistuje žádná „pravá“ nebo „levá“ noha/tlapka. Dlahu lze použít na pravou i levou nohu/tlapku - je stranově univerzální.

 

Postupná aplikace nošení od prvního dne
Je důležité si pamatovat, že jakákoliv dlaha umístěná na noze zvířete bude muset být sejmuta před spaním a měla by být odstraněna alespoň na hodinu během dne, aby noha mohla dýchat.

Při zavádění nové dlahy domácímu mazlíčkovi je důležité začít pomalu. Ve spojení s dlahou by se vždy měly používat metody "pozitivního nasazování", používání chvály, pamlsků nebo hraček. Dlaha zpočátku způsobí, že zvíře bude chodit „legračně“ nebo možná nebude chtít chodit vůbec. Použití pozitivního posilování pejska k podpoře chůze je vždy nejlepší přístup.

Den 1: Umístěte dlahu na nohu domácího mazlíčka na 10-15 minut v kuse a poté ji opět sejměte. Vyzkoušejte tato krátká sezení 3 až 4krát během prvního dne. Jakmile je dlaha odstraněna, podívejte se po případných místech podráždění nebo tření na kůži zvířete, které mohly být způsobeny dlahou. Pro urychlení procesu je důležitější se ujistit, že je zvíře s dlahou v pohodě a že je dlaha správně nastavena. Pokračujte v těchto krátkých zkouškách nasazování dlahy, dokud se Váš pes nepřizpůsobí. Pokud se obáváte, že lícování není správné, kontaktujte nás nebo se poraďte se svým veterinářem.

Den 2: Pokud se váš mazlíček obtížně přizpůsobuje nošení dlahy, pokračujte v dalších krátkých 10-15 minutových zkouškách, jak je popsáno v prvním dni. Pokud se zdá, že Váš mazlíček chodí o něco lépe a dobře si na dlahu zvyká, pak je na čase prodloužit trochu délku intervalů jednotlivých zkoušení. 

Den 3: Pokud má Váš mazlíček stále problém s nošením, pokračujte jak je popsáno v prvním dni. Pokud se zdá, že mazlíček chodí o něco lépe než ve druhém dni a je s dlahou v pohodě, pak je čas znovu prodloužit délku intervalu nošení. Přiložte dlahu na 30-60 minut v kuse a poté ji sejměte. Zkuste toto nošení 3 až 4krát během třetího dne. Opět se podívejte po jakýchkoliv známkách nepohodlí a podle toho reagujte.

Průběžně: Jakmile je zvíře schopné pohodlně nosit dlahu po dobu 4 hodin nebo déle během dne a nejsou přítomny žádné oblasti tření nebo podráždění, je v pořádku prodloužit dobu nošení na téměř celý den, pokud je to nutné. Pokud si nejste jisti, jak dlouho by se měla dlaha nosit na základě zdravotního stavu Vašeho psa, vždy je nejlepší poradit se s vaším veterinářem.

Dlaha na přední končetiny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Chcete zlepšit pohyblivost svého psa?
Nová řešení v ortopedii a rehabilitaci pro psy s artrózou, dysplazií kyčle, luxace pately, výhřezem ploténky nebo poraněním zkřížených vazů.