Sklopná kolenní ortéza (výroba na zakázku)

Kód: JP-HKB-1/L JP-HKB-1/P Zvolte variantu
Mnoho pozitivních referencí TOP
Značka: Ortocanis
3 957 Kč / ks 3 957 Kč / 1 ks 3 957 Kč / 1 ks
Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Strana
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Tato přizpůsobitelná kolenní ortéza zlepšuje kvalitu života psů, kteří mají problémy s bolestmi kloubů nebo s kulháním na zadní packu. Kompenzuje ztrátu funkčnosti kloubů, znehybňuje laterální posun kolena a snižuje bolest u psů s artritidou nebo osteoartrózou, s poraněním zkřížených vazů, s poraněním menisku, s problémy s čéškou a tendinitidou. Přejděte k podrobnému popisu, abyste viděli, jak vybrat svou velikost.

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience

Detailní popis produktu

Sklopná kolenní ortéza pro psy

Psí koleno je složitý kloub, který často vyžaduje dlouhou rekonvalescenci s rizikem výskytu dalších problémů. Při jakémkoliv poškození kolena dochází k rychlému oslabení svalů a destabilizaci kloubů, což může vést k poškození menisku a artritidě v kloubní chrupavce.

Tato sklopná kolenní ortéza kompenzuje ztrátu funkce kloubu a znehybňuje boční posunutí díky dvěma postranním kovovým pantům. Snižuje bolest u psa s artritidou nebo artrózou, s poraněním zkřížených vazů, s poraněním menisku či s problémy s kolenní čéškou nebo tendinitidou. Kromě výše uvedeného snižuje bolest a zánět, zlepšuje rovnováhu mezi dotčenými svalovými svazky (svaly). Zvýšená flexibilita napjatých svalů umožňuje psovi obnovit přirozený pohyb končetiny. Mírný tlak, kterým tato povrchová ortopedická pomůcka působí, zmírňuje zátěž kloubů, zvyšuje jejich stabilitu a celkově zabraňuje zhoršení zdravotního stavu ve vážnější zdravotní/ortopedický problém. 

V případě poškození zkřížených vazů může pes před chirurgickým zákrokem (spolu s předepsanou léčbou) použít kolenní ortézu, aby se zabránilo úbytku svalové hmoty. Ortézu lze znovu použít 5 dní po operaci, jakmile se zánět zmírní. Během prvních 5 dní se doporučuje postižené místo na pacce rovněž chladit. 

 

Způsob měření nohy pro zadání zakázkové výroby:
A. Vezměte si nejlépe krejčovský metr.
B. Začněte měřit jednotlivé body 1-6, jejich náměry prosím zadejte pod čísly 1-6 v dodatečným informacích v nákupním košíku:
    1 - Horní obvod nohy psa.
    2 - Obvod čéšky nebo střední oblasti nohy.
    3 - Spodní obvod nohy psa.
    4 - Délka horního popruhu. Změřte od jedné strany měření č. 1 (kde jste měřili horní obvod nohy), přes bedra, k opačné straně stejného měření č. 1.
    5 - Vzdálenost mezi měřeními č. 1 a č. 2.
    6 - Vzdálenost mezi měřeními č. 2 a č. 3.
Vezměte prosím v úvahu, že pokud je míra č. 5 menší než 5 cm a míra č. 6 menší než 8 cm, kolenní ortéza bude mít místo kovového pantu vypolstrovanou výztuhu speciálně určenou pro tyto případy. Výroba ortézy na zakázku trvá 10-14 dní po obdržení objednávky. Větší formát obrázku najdete i v obrázkové galerii tohoto produktu.
 

obrázek měření kol.ort. 

Instrukce

Kolenní ortéza musí být správně vytažena na nohu psa, dokud nezakryje oblast kolena. Umístěte upevňovací pásek ortézy pod břicho a přes záda a zapněte suchý zip. Dávejte pozor, abyste při nasazování psa nezranili. Nasazujte kolenní ortézu takovým způsobem, abyste přitom respektovali přirozenou polohu kolena. V případě potřeby shlédněte naše videa v sekci/záložce "Videa".

Instrukce_1

Je důležité používat ortézu postupně, aby se pes přizpůsobil. V případě spánku či odpočinku ji můžete samozřejmě sundat. Ve většině případů lze mezi ortézu a pokožku vložit tenkou ponožku, aby jste předešli případným oděrkům nebo zarudnutí pokožky. V nepravděpodobném případě otoku a zarudnutí kontaktujte svého veterináře.

Někteří psi mají spadlý bok a horní pás může sklouznout dozadu a spadnout přes ocas dolů z těla. Abyste tomu zabránili, můžete si zakoupit upevňovací popruh nebo jen fixační pásek, abyste se ujistili a zajistili, že popruh kolenní ortézy bude držet vždy na svém místě (viz související produkty nebo zde).

Jedná se o produkt vyrobený na zakázku a nelze jej vrátit ani vyměnit. Produkt se může vzhledově lišit od obrázku na našich stránkách.

 

 

 

Jak nasadit psovi ortézu I.

Jak nasadit psovi ortézu II.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 24.2.2023
Skvělý produkt!!! Děkuji za úžasnou ortézu, kterou Ortocanis vytvořil pro mého psa. Funguje to velmi dobře a moje štěndo je tak šťastné, že může s touto pomůckou konečně zase chodit (měli jsme nehodu). Rád vás doporučím každému, kdo bude potřebovat pomoc pro svého mazlíčka! Ještě jednou děkuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Chcete zlepšit pohyblivost svého psa?
Nová řešení v ortopedii a rehabilitaci pro psy s artrózou, dysplazií kyčle, luxace pately, výhřezem ploténky nebo poraněním zkřížených vazů.