Moučka z mořských řas – nejlepší zdroj jódu (ascophyllum nodosum) (250 g)

Kód: WL12019
479 Kč / ks 191,60 Kč / 100 g
Do 1 - 2 týdnů u Vás
Možnosti doručení

Mořská řasa Ascophyllum nodosum je jak přírodním zdrojem jódu, tak i dodavatelem velkého množství různých stopových prvků a minerálů (železo, hořčík, vápník, sodík, draslík, mangan, zinek, vitamíny skupiny B a algináty). Moučka z mořských řas z Ascophyllum nodosum je velmi běžně používaným doplňkem pro přirozené uspokojení potřeb jódu.

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience

Detailní popis produktu

Moučka z mořských řas – nejlepší zdroj jódu (ascophyllum nodosum)

Mořská řasa Ascophyllum nodosum pochází převážně z pobřeží severního Atlantiku. Je jak přírodním zdrojem jódu, tak i dodavatelem velkého množství různých stopových prvků a minerálů včetně železa a hořčíku.

Moučka z mořských řas - výživná bomba pro psy
Díky bohatství životně důležitých mikroživin mohou hnědé řasy významně přispět k základní péči o Vašeho psa. Prášková řasa poskytuje výživu srsti a kůži, šlachám, svalům a pojivové tkáni. Dále také posiluje normální funkci imunitního systému, metabolismu, podporuje střevní flóru. Hnědé řasy jsou na trhu dostupné jako pelety a zcela běžné jsou i řasové kapsle. Prášek z řas pro psy je však nejjednodušší na podávání a většina čtyřnohých přátel miluje jak jeho vůni, tak i chuť moře.

Kdo viděl Ascophyllum nodosum na vlastní oči, hned ví, proč se jí říká Řasa vázaná. Jeji dlouhé stonky vypadají jako šňůry perel s oválnými cibulkami nebo uzly, seřazenými v řadě. Ascophyllum nodosum – její latinský název – je divoká makrořasa, která dorůstá několikametrové délky, ale přežije pouze v nejčistší mořské vodě. Jejich největší síla však nespočívá v pěkném vzhledu, ani v jejich funkci spolehlivého ukazatele kvality vody. Síla řas spočívá v jejich obsahu jódu a v mnoha dalších živinách, které z hnědých řas dělají velmi zajímavý doplněk stravy.

Jód z řasy
Tato vodní rostlina, známá jako Řasa vázaná, pochází ze skalnatých pobřežních vod severního Atlantiku, ale vyskytuje se také v Severním moři, Baltském moři a v okolí Kanárských ostrovů. Mořské řasy dokážou ze studené průzračné mořské vody odfiltrovat i to nejmenší množství stopových prvků, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Ty pak akumulují ve svých buňkách. Pronikání buněčnou membránou umožňuje cenným mikroživinám, aby se staly biologicky dynamickými, což je činí pro psy stravitelnějšími. Tímto způsobem Ascophyllum nodosum poskytuje Vašemu mazlíčkovi vysoce kvalitní přírodní živiny ve velkém množství v sušených a mletých řasách.

Obsah jódu v misce pro psa
Hnědá řasa inspiruje psí odborníky na výživu vysokým podílem přírodního jódu, který se musí čtyřnohému kamarádovi dodávat zvenčí. Na druhou stranu, pokud jde o jód, skeptici namítají, že vlk v přírodě také není krmen žádnými mořskými řasami. To je také správně, ale divocí predátoři mají k dispozici celou kořist včetně štítné žlázy, přes kterou se esenciální stopový prvek vstřebává. Při konvenčním krmení psů, dokonce ani při BARF, štítná žláza obvykle není v krmivech přítomna, protože je obvykle prodávána na jatkách farmaceutickému průmyslu. O přísun jódu se nemusí starat jen ten, kdo má možnost dát svému psovi kompletní kořist.

Námořní super potravina
Přísun jódu prostřednictvím stravy je pro psy nepostradatelný. U čerstvých řas – podobně jako u zvířecí tkáně štítné žlázy – se často stává, že obsah jódu velmi kolísá. Proto jsou hnědé řasy od Waldkraft k dostání v sušené formě jako vysoce kvalitní prášek s konstantním jodovým číslem. Kromě tohoto pro organismus nepostradatelného stopového prvku řasa obsahuje i velké množství dalších kvalitních živin a je proto vhodná jako hodnotný doplněk psího jídelníčku. Ascophyllum nodosum je velmi bohaté na železo, vápník, sodík, draslík, mangan, zinek, vitamíny skupiny B a algináty. Alginát je kyselý polysacharid, který se v lékařství používá mimo jiné k hojení ran, refluxu a pálení žáhy.

 

Doporučené dávkování (denní dávka)
Kočky: maximálně 0,25 g na 5 kg tělesné hmotnosti a den
Psi: maximálně 0,5 g na 15 kg živé hmotnosti a den
1 odměrka odpovídá 2g
1 lžička se rovná cca 5,2 g

Pod krmivo dejte přiměřené množství prášku. Dávkování by mělo být vždy přizpůsobeno krmivu. Zde je třeba brát v úvahu zejména krmiva obsahující jód. Jód by měl být přidáván rovnoměrně po několik dní.
Náš tip pro snadné dávkování: Odměřte si příslušné týdenní množství a naplňte do solničky. Každý den tak můžete dát něco přes jídlo a ušetřit si tak každodenní měření.

Složení
100% organická moučka z mořských řas z mořské řasy Ascophyllum nodosum
Analytické složky a obsah:
7,0% hrubý protein,  20,5% hrubý popel,  6,1% hrubý tuk,  4,7% hrubá vláknina, obsah jódu: 410 mg/kg

Obsah
250 gramů prášku v nádobě z jantarového skla

Skladování
Skladujte uzavřené, v suchu, chráněné před světlem a mimo dosah dětí.

Trvanlivost
12 měsíců

Doplňkové parametry

Kategorie: Pes
Hmotnost: 0.35 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 12.1.2023
Krmivo z mořských řas doplňuje zdravou stravu mého psa! Ta řasa je skvělá. Jsem z ní nadšená.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Waldkraft = síla z přírody.

Podporovat zdraví zvířat je náš velký úkol a také to nejkrásnější, co si dokážeme představit. Hodně pro nás znamená, když mohou zvířata vesele a bezstarostně poskakovat. A že Vy, jako majitel zvířete můžete zase dýchat, protože víte, že je Vaše zvíře v pořádku.

Proto jsme v roce 2018 založili Waldkraft. V našich produktech jsou nejlepší přírodní účinné látky kombinovány tak, aby mohly optimálně rozvinout svůj potenciál. K tomu využíváme vědecké poznatky a zpětné vazby z terénu. Výsledkem jsou produkty, jenž dodáváme těm, které máme nejraději - našim vlastním zvířatům.