Zitra proti klíšťatům (s rozprašovačem) (100 ml)

Kód: WK10155
Tip Mnoho pozitivních referencí
Značka: Waldkraft
657 Kč / ks 6,57 Kč / 1 ml
Do 1 - 2 týdnů u Vás
Možnosti doručení

Repelentní účinek proti klíšťatům i jinému hmyzu, vhodný i pro štěňata a mladé psy. Poskytuje okamžitou ochranu po dobu až 6 hodin. Žádné syntetické vonné látky. Jednoduchá aplikace rozprašovačem. 

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek zdarma
od 1.500,-
Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 2.500,- (platí pro všechny dopravce)
Čistě přírodní produkty
Čistě přírodní produkty
100% přírodní ingredience

Detailní popis produktu

Zitra: ochranný štít pro psy a kočky proti klíšťatům, vyrobený přírodou (100 ml)

Uprostřed sezóny klíšťat se vždy hodí mít po ruce účinný repelent proti klíšťatům. Tyto otravné pijavice totiž mohou přenášet nebezpečné nemoci, které mohou být někdy i smrtelné. Díky teplým zimám se ektoparazité množí téměř po celý rok. Jejich populace se neustále zvyšuje a s tím stoupá i riziko, že se naši chlupáči stanou obětí jednou z nich. Největším nebezpečím při setkání s klíšťaty jsou patogeny, které se mohou přenést kousnutím, včetně virů TBE nebo bakterií lymské boreliózy. Se Zitrou nabízíme repelent, který má repelentní účinek nejen na klíšťata, ale také na komáry, koňské mouchy, roztoče nebo kousavé vši. Kromě odpuzující vlastnosti spreje vůči klíšťatům má Zitra rovněž škodlivý účinek na chitinózní pancíř hmyzu.

Zitra: Olej proti klíšťatům
Při hledání účinné, ale přírodní látky proti klíšťatům Waldkraft narazil na eukalyptus citronový (Eucalyptus citriodora). Dekorativní, 30 až 50 metrů vysoký strom s nápadně světlou kůrou, původem z východního pobřeží Austrálie, nabízí účinnou zbraň proti klíšťatům. Tou je esenciální olej s intenzivní vůní eukalyptu a citronu. Květinové aroma, které je lidskému nosu příjemné, spouští v klíšťatech nechuť a brání jim v kousnutí kůže. Zároveň má paralyzující účinek na dýchací ústrojí hmyzu, napadá chitinovou schránku a vysušuje ji.

Odpuzovač klíšťat pro psy a kočky
Protože je Zitra čistě organická, lze ji bezpečně používat u psů a koček. Na rozdíl od běžných chemických repelentů proti klíšťatům, které mají obvykle vedlejší účinky nebo jsou škodlivé, je Zitra účinnou a poměrně mírnou alternativou. I když intenzivní vůně Eucalyptus citriodora nevzbuzuje u zvířat nadšení, je jimi obvykle dobře přijímána a snášena.

Aktivní složky citronového eukalyptu
Olej uložený v dřeni a kůře citronového eukalyptu obsahuje důležitou složku, kterou rostlina používá k ochraně před predátory. Citriodiol má intenzivní vůni a má odstrašující účinek na extrémně citlivé čichové orgány hmyzu.

Při pravidelném užívání se Zitra používá k obraně před nemocemi a tím k jejich prevenci. Vaše zvíře přitáhne podstatně méně klíšťat, a proto bude méně pravděpodobné, že bude vystaveno patogenům.

Oznámení
VAROVÁNÍ • Obsahuje citronellol. Může způsobit alergické reakce. Způsobuje vážné podráždění očí. Udržujte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle/obličejový štít. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Pokud je to možné, vyjměte kontaktní čočky a pokračujte ve vyplachování. Pokud podráždění očí přetrvává, vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o produktu.

 

Použití
Před použitím protřepejte. Nastříkejte Zitra Spray 1-2x denně proti linii srsti, srst rovnoměrně navlhčete a poté vmasírujte. Nestříkejte přímo na obličej a do oblasti očí. Vyhněte se přímému kontaktu s očima a sliznicemi!
Kočky, malí psi (<10 kg):  3-6 vstřiků
Střední psi (<25 kg):  10-15 vstřiků
Velcí psi (>40 kg):  20-30 stříknutí
1 střik = cca 0,15 ml.

Skladování
Skladujte uzavřené, v suchu, chráněné před světlem a mimo dosah dětí.

Objem
100ml

Trvanlivost
5 let

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Boj s parazity a odčervení u psů
Hmotnost: 0.15 kg
Objem: 100ml
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 3.2.2023
Máme dlouhosrstou černou fenu, která na sobě nesnese skoro nic - žádné přípravky, žádnou chemii v podobě obojků apod. Vidět na ní po procházce klíště je téměř nemožné. Byla jsem skeptická kvůli husté srsti, ale musím říct, že stačí pár stříknutí shora a zespoda a je klid, klíšťata se drží dál. Dávám ji i Arbor a vše dohromady funguje skvěle. Sobě dávám Zitru kvůli komárům a musím říct, že od té doby mám pokoj.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Waldkraft = síla z přírody.

Podporovat zdraví zvířat je náš velký úkol a také to nejkrásnější, co si dokážeme představit. Hodně pro nás znamená, když mohou zvířata vesele a bezstarostně poskakovat. A že Vy, jako majitel zvířete můžete zase dýchat, protože víte, že je Vaše zvíře v pořádku.

Proto jsme v roce 2018 založili Waldkraft. V našich produktech jsou nejlepší přírodní účinné látky kombinovány tak, aby mohly optimálně rozvinout svůj potenciál. K tomu využíváme vědecké poznatky a zpětné vazby z terénu. Výsledkem jsou produkty, jenž dodáváme těm, které máme nejraději - našim vlastním zvířatům.